Listopad 2019Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2018
[25-09-18]   odsłon: 228

 


Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz LOTOS Asfalt Sp. z o.o. we współpracy z Politechniką Gdańską organizują seminarium: „Plany i wyzywania związane z budową infrastruktury drogowej województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego”.

Seminarium odbędzie się 11 października 2018 r. w Auli Politechniki Gdańskiej, przy ulicy Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku.

  
 więcej » 

  "Drogi i mosty do nowoczesnej Polski" - debata na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy
[07-09-18]  

Jak budować drogi i mosty lepiej i sprawniej– zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez tygodnik „Wprost” na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W dyskusji uczestniczyli: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury, Barbara Dzieciuchowicz, prezes zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Michał Mental, członek zarządu Wasko S.A.oraz dr Leszek Buller, dyrektor Centrum Projektów Europejskich.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z video z debaty: 

 
Źródło: Jan Krynicki, Rzecznik prasowy GDDKiA
 
  

[31-07-18]   odsłon: 287

  Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa – organizacje zrzeszające większą część rynku budownictwa infrastrukturalnego w Polsce, zwróciły się do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w związku z zaprezentowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości w dniu 16 lipca 2018 roku, propozycją zmian dotyczących rozliczania robót budowlanych, w szczególności realizowanych na zlecenie Skarbu Państwa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

  
 więcej » 

[24-07-18]   odsłon: 278

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa przekazała na ręce Pana Mariusza Haładyja Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii uwagi do „Koncepcji nowego Prawa Zamówień Publicznych” zarówno w zakresie przedstawionych dziewięciu obszarów, jak również dodatkowe uwagi wynikające ze stosowania aktualnie obowiązujących przepisów Prawa Zamówień Publicznych.

  
 więcej » 

  Konferencja KZP: Sposoby unikania sporów sądowych na tle biało-czerwonego FIDIC
[04-07-18]  
Miło nam poinformować, że Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa objęła patronatem konferencję „Sposoby unikania sporów sądowych na tle biało-czerwonego FIDIC”, która odbędzie się 24 września 2018r, w Warszawie.
Mając na uwadze ilość kwestii dyskusyjnych, które często urastają do rangi kosztownego i długotrwałego sporu pomiędzy poszczególnymi stronami procesu budowlanego, jesteśmy przekonani, że warto w sposób polubowny rozwiązywać spory, wynikłe w czasie realizacji inwestycji publicznej. Dlatego też chętnie promujemy niniejszą konferencję, jako ważną i potrzebną inicjatywę. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji oraz do rejestracji online na stronę https://www.polubownepzp.pl/.
 


 

  

[18-06-18]   odsłon: 341

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych przygotowały opinię do 3 projektów rozporządzeń przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury:

  
 więcej » 

[13-06-18]   odsłon: 367

Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa w dniu 23 maja 2018 r. przesłał kolejne pismo do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie problemów z transportem kruszyw, w którym informuje, iż działania podjęte przez kolej celem usunięcia problemów związanych z dostawami kruszyw są niewystarczające. Nie tylko nie udało się nadrobić zaległości przewozowych z roku 2017, ale również powstają kolejne wynikające z bieżących Zamówień.

  
 więcej » 

[23-05-18]   odsłon: 389

W ślad za ustaleniami z posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury w sprawie stosowania przez firmy wykonawcze świadczące usługi w zakresie utrzymaniowych robót drogowych, stawek podatku od towarów i usług Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wysłała pismo OIGD 59/2018 do Ministerstwa Infrastruktury oraz pismo OIGD 70/2018 do Ministerstwa Finansów.

  
 więcej » 

[15-05-18]   odsłon: 339
W Kielcach zakończyły się XXIV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas tych targów.
Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia wielu interesujących spotkań, wymiany cennych doświadczeń oraz możliwości odpowiedzenia na Państwa pytania.
  
 więcej » 

[15-05-18]   odsłon: 391

Zaraz po uroczystym otwarciu XXIV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2018 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się konferencja „Firmy drogowe – ich kondycja, inwestycje, ryzyko i perspektywy. Wnioski z XV edycji Raportu o firmach drogowych”, którą zorganizowała Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa wspólnie z firmą Arcata Partners.

  
 więcej » 

<<< 1 2 3 4 5 >>>

© 2007-2019 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe