Styczeń 2020Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2014
   X Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie - Komunikat nr 2
napisał:   14-02-2014 14:18   odsłon: 1730

Zgodnie z zapowiedzią w Komunikacie nr 1, po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa informuje:

1. X Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą się we wcześniej zaplanowanym terminie tj. 22 lutego br. na Stoku Szymoszkowa w Zakopanem.
2. Zawody snowboardowe odbędą się na jednej trasie slalomowej.
3. Zawody narciarskie odbędą się na dwóch trasach slalomowych, osobno dla dzieci i kobiet oraz osobno dla mężczyzn i grup mistrzów, co umożliwi równoległe prowadzenie zawodów.
4. Ze względów organizacyjnych, kolejność startu zawodników w obydwu przejazdach będzie identyczna. Kolejność przejazdu grup: dzieci, kobiet i mężczyzn – numeryczna. Numery startowe zawodników w poszczególnych grupach będą wylosowane w systemie komputerowym. Zawodnik w trakcie zawodów zobowiązany jest do posiadania na sobie koszulki startowej.
5. Kolejność i zajęte miejsce zawodników w poszczególnych grupach oraz klasyfikacji generalnej zostaną ustalone na podstawie sumy czasów uzyskanych w dwóch przejazdach. Zawodnicy, którzy nie ukończą przejazdu lub ominą bramkę nie zostaną sklasyfikowani. Zawodnicy, którzy nie ukończą pierwszego przejazdu nie zostaną dopuszczeni do drugiego przejazdu.
6. Biuro Zawodów czynne będzie w dniu 21 lutego br. od godz. 18.00 do 21.00 przy recepcji w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, natomiast w dniu 22 lutego od godz. 8.30 do 10.00 przed zawodami   w Karczmie Szymoszkowa przy Stoku Szymoszkowa.
7. W Biurze Zawodów zawodnicy otrzymują koszulki startowe i karnet na 3-krotny przejazd wyciągiem. Podjęto decyzję, że koszulki startowe nie podlegają zwrotowi i stają się własnością zawodników.
8. Organizator przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy zawodnik do lat 16 (a nie jak błędnie podano w Regulaminie Mistrzostw Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim oraz Regulaminie Mistrzostw Polski Drogowców w Snowboardzie do lat 15)   musi posiadać kask ochronny pod rygorem nie dopuszczenia do zawodów. Sugeruje się używanie kasków ochronnych przez wszystkich uczestników zawodów.
9. Jednocześnie Organizator informuje, że mając na celu propagowanie bezpiecznej jazdy na nartach, a także uwzględniając możliwości finansowe Izby, zakupiono kaski ochronne dla dzieci do lat 12-tu zgłoszonych do zawodów w terminie do dnia 7 lutego br. i uczestniczących w nich po raz pierwszy. Precyzując, kasków nie otrzymają te dzieci do lat 12, które uczestniczyły w VI, VII, VIII i IX Mistrzostwach Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i otrzymały już kaski. Kaski przekazywane będą osobiście każdemu dziecku przy odbiorze koszulki startowej.
10. Organizator informuje, że oprócz ubezpieczenia całej imprezy nie przewiduje ubezpieczeń indywidualnych, które każdy uczestnik zapewnia we własnym zakresie.
11. Odprawa zawodników rozpocznie się w dniu 22 lutego br. o godz. 9.00 Miejsce odprawy – okolice mety na Stoku Szymoszkowa. Odprawę poprowadzą Sędzia Główny Krzysztof Całka oraz Kierownik Zawodów Barbara Dzieciuchowicz.
12. Przed zawodami przewiduje się „oglądanie trasy”. W trakcie jej oglądania zakazuje się zawodnikom przejazdu pomiędzy bramkami. Dopuszcza się przejazd ześlizgiem obok trasy.
13. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe organizator nie sfinansuje posiłku na Stoku w Karczmie Szymoszkowa.
14. Zakończenie zawodów wraz z wręczeniem pucharów, dyplomów i medali oraz uroczystą kolacją odbędzie się 22 lutego br. około godz. 18.30 w Sali Bankietowej Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.
15. Listy startowe będą zamieszczone do 18 lutego br. na stronie internetowej www.oigd.com.pl.
16. Organizator przypomina, że kierownictwo zawodów nie będzie tolerować zachowania zawodników, którzy będą próbować wystartować w przejazdach poza kolejnością wynikającą
z numeru startowego. Za powyższe przekroczenia zawodnikowi grozi dyskwalifikacja.
17. W związku z dużą ilością zawodników Organizator uprzejmie prosi o zastosowanie się do wszystkich powyższych ustaleń, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na sprawność
w przeprowadzeniu zawodów i zwiększenie bezpieczeństwa jej uczestników.
18. Wszystkie pozostałe sprawy przedstawione w Komunikacie Nr 1 i Regulaminie Zawodów pozostają bez zmian.
19. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące przebiegu zawodów udzielane będą na bieżąco przez Organizatora.
Barbara Dzieciuchowicz
Wiceprezes Zarządu

 

  Załączniki:

  • Komunikat nr 2 »

  •    
    << Powrót
    © 2007-2020 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe