Maj 2021Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2011
   Spotkanie z delegacją Chińskiej Międzynarodowej Izby Wykonawców Projektów
napisał:   19-12-2011 09:42   odsłon: 2051

Na prośbę Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej  w Polsce, w dniu 16 grudnia br. odbyło się w Warszawie, w  biurze Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, spotkanie z delegacją Chińskiej Międzynarodowej Izby Wykonawców Projektów, której przewodniczył Pan Kong Xin Ning Prezes tej organizacji oraz jego zastępca Pan Chi Changhai.  Ponadto w skład  delegacji wchodzili prezesi  i dyrektorzy dużych chińskich przedsiębiorstw drogowych oraz przedstawiciele Ambasady. Celem wizyty były rozmowy na temat możliwości współpracy między przedsiębiorstwami chińskimi i polskimi.

Spotkanie odbyło się miłej atmosferze. Delegacja z Chińskiej Republiki Ludowej z dużym zainteresowaniem wysłuchała informacji przedstawionych przez Pana Wojciecha Malusiego Prezesa Izby na temat zasad jej funkcjonowania oraz sytuacji na polskim rynku drogowym. Pan Prezes wskazał również na prawne, techniczne i ekonomiczne warunki obowiązujące w firmach w Polsce, będącej członkiem Unii Europejskiej. Zapewnił również, że widzi możliwość współpracy z przedsiębiorstwami chińskimi ale wyłącznie na warunkach uczciwej konkurencji i zachowania wszystkich reguł wolnego rynku. Przedstawił również pozytywne przykłady wejścia firm zagranicznych na rynek polski oraz błędy popełnione przez chińskie Konsorcjum Covec przy realizacji autostrady A-2 Stryków-Konotopa.

Pan Kong Xin Ning podziękował za przekazane informacje i zapewnił o nawiązaniu w  przyszłości ściślejszej współpracy przy ewentualnej realizacji projektów infrastrukturalnych.

dscn2707_314

dscn2708_314

   
<< Powrót
© 2007-2021 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe