Listopad 2019Raport o firmach drogowychMuratorplus


BELLATOR

 

Archiwum 2018
   Debata „Polska droga do dobrobytu”
napisał:   15-05-2018 10:24   odsłon: 327
O tym jak inwestując w drogi wesprzeć całościowy rozwój kraju i o skutkach zakończonej perspektywy unijnej rozmawiali podczas debaty zorganizowanej w pierwszym dniu Targów Autostrada Polska: Marek Chodkiewicz - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Iwona Stępień-Kotlarek, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg krajowych i Autostrad, Barbara Dzieciuchowicz - Prezes Zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Adam Wojczuk - Dyrektor Strategii Rozwoju Lotos Asfalt oraz Andrzej Mochoń - Prezes Zarządu Targów Kielce.
Czy problemów, które pojawiły się podczas realizacji zakończonej perspektywy unijnej  można było uniknąć? Co było ich przyczyną? Wprowadzeniem do dyskusji był raport NIK zawierający ocenę działań GDDKiA.
Podczas debaty prelegenci mówili o ryzykownych umowach i potencjalnych zagrożeniach, które groziły firmom podczas realizacji kontraktów, braku doświadczenia w dysponowaniu tak dużymi budżetami, o szybkim tempie realizacji inwestycji przed EURO 2012, braku procedur prawnych zapewniających nadzór nad wykonaniem zapisów kontraktu, wzroście cen i dyktacie najniższej ceny na przetargach, o przyczynach upadku ponad 250 firm.
Czy wcześniejsze doświadczenia prowadzą do wyciągnięcia wniosków na przyszłość?
Dziś znów zauważamy zawirowania na rynku. Ceny materiałów rosną, firmy mają kłopoty z transportem kruszyw i brakuje rąk do pracy przez co tworzą się trudności na realizowanych inwestycjach. Ale jest też dialog i próba wspólnego rozwiązania pojawiających się problemów.
 
   
<< Powrót
© 2007-2019 OIGD ESC S.A. Aplikacje internetowe